All Schools |
|
Basketball - Boys |
12.08.2023 – Waynflete 72, Poland Regional 61 |
12.12.2023 – Mountain Valley 76, Poland Regional 51 |
12.15.2023 – York 88, Poland Regional 39 |
12.21.2023 – Leavitt 81, Poland Regional 44 |
1.05.2024 – North Yarmouth Academy 48, Poland Regional 47 |
1.06.2024 – Poland Regional 59, Sacopee Valley 53 |
1.11.2024 – Cape Elizabeth 84, Poland Regional 76 |
1.13.2024 – Lake Region 76, Poland Regional 41 |
6 pm 1.16.2024 – Poland Regional at Wells |
1.17.2024 – Wells 71, Poland Regional 60 |
5:30 pm 1.19.2024 – Waynflete at Poland Regional |
5:30 pm 1.20.2024 – Poland Regional at Oak Hill |
6:30 pm 1.23.2024 – Yarmouth at Poland Regional |
6:30 pm 1.25.2024 – Oak Hill at Poland Regional |
1:30 pm 1.27.2024 – Poland Regional at Old Orchard Beach |
6:30 pm 1.30.2024 – Poland Regional at Mountain Valley |
6:30 pm 2.01.2024 – Lake Region at Poland Regional |
6:30 pm 2.06.2024 – Poland Regional at Cape Elizabeth |
7 pm 2.08.2024 – Poland Regional at York |
|
Basketball - Girls |
12.08.2023 – Waynflete 33, Poland Regional 24 |
12.12.2023 – Poland Regional 43, Mountain Valley 33 |
12.15.2023 – Saint Dominic 39, Poland Regional 34 |
12.21.2023 – Leavitt 44, Poland Regional 41 |
12.29.2023 – Sacopee Valley 28, Poland Regional 18 |
1.02.2024 – North Yarmouth Academy 58, Poland Regional 35 |
1.04.2024 – Poland Regional 53, Traip Academy 23 |
1.06.2024 – Poland Regional 27, Biddeford 24 |
6:30 pm 1.09.2024 – Mountain Valley at Poland Regional |
1.11.2024 – Poland Regional 33, Cape Elizabeth 26 |
1.13.2024 – Poland Regional 39, Sacopee Valley 29 |
6 pm 1.16.2024 – Kents Hill at Poland Regional |
1.17.2024 – Poland Regional 58, Oak Hill 25 |
1.19.2024 – Waynflete 39, Poland Regional 30 |
1.23.2024 – Poland Regional 45, Saint Dominic 37 |
6:30 pm 1.25.2024 – Kents Hill at Poland Regional |
1:30 pm 1.27.2024 – Old Orchard Beach at Poland Regional |
6:30 pm 2.01.2024 – Poland Regional at Oak Hill |
12:30 pm 2.03.2024 – Mountain Valley at Poland Regional |
6 pm 2.05.2024 – Poland Regional at Cape Elizabeth |
|
Field Hockey |
9.07.2023 – Freeport 3, Poland Regional 0 |
9.09.2023 – Mount Blue 4, Poland Regional 0 |
9.12.2023 – Yarmouth 4, Poland Regional 0 |
9.15.2023 – Poland Regional 1, Fryeburg Academy 0 |
9.20.2023 – Yarmouth 4, Poland Regional 0 |
9.23.2023 – Freeport 6, Poland Regional 0 |
9.27.2023 – Cape Elizabeth 1, Poland Regional 0 |
9.29.2023 – Hall-Dale 1, Poland Regional 0 |
10.02.2023 – Poland Regional 1, Wells 0 |
10.03.2023 – Poland Regional 7, Traip Academy 0 |
10.10.2023 – Greely 3, Poland Regional 2 |
10.12.2023 – Gray-New Gloucester/NYA 3, Poland Regional 1 |
10.16.2023 – Lake Region 2, Poland Regional 0 |
|
Football |
9.01.2023 – Poland Regional 46, Madison 0 |
9.08.2023 – Poland Regional 16, Old Town 0 |
9.15.2023 – Poland Regional 16, Oak Hill 6 |
9.22.2023 – Poland Regional 22, Freeport 2 |
9.29.2023 – Wells 32, Poland Regional 6 |
10.06.2023 – Hall-Dale/Winthrop/Maranacook 28, Poland Regional 8 |
10.13.2023 – Fryeburg Academy 39, Poland Regional 7 |
10.20.2023 – John Bapst 40, Poland Regional 6 |
10.31.2023 – Freeport 32, Poland Regional 14 |
|
Soccer - Boys |
8.31.2023 – Poland Regional 5, Lake Region 0 |
9.05.2023 – Traip Academy 3, Poland Regional 1 |
9.07.2023 – Wells 2, Poland Regional 2 |
9.12.2023 – Gray-New Gloucester 5, Poland Regional 4 |
9.14.2023 – Poland Regional 4, Sacopee Valley 1 |
9.19.2023 – Poland Regional 2, Lake Region 0 |
9.21.2023 – Greely 4, Poland Regional 0 |
9.28.2023 – Poland Regional 6, Leavitt 3 |
10.03.2023 – Fryeburg Academy 7, Poland Regional 2 |
10.05.2023 – Poland Regional 1, Gray-New Gloucester 1 |
10.06.2023 – Poland Regional 3, Oak Hill 2 |
10.10.2023 – Cape Elizabeth 7, Poland Regional 1 |
10.12.2023 – Poland Regional 1, Saint Dominic 0 |
10.17.2023 – Fryeburg Academy 6, Poland Regional 1 |
|
Soccer - Girls |
8.31.2023 – Lake Region 8, Poland Regional 1 |
9.05.2023 – Traip Academy 3, Poland Regional 1 |
9.07.2023 – Wells 1, Poland Regional 0 |
9.12.2023 – Gray-New Gloucester 3, Poland Regional 1 |
9.14.2023 – Poland Regional 2, Sacopee Valley 1 |
9.19.2023 – Lake Region 2, Poland Regional 2 |
9.21.2023 – Greely 4, Poland Regional 0 |
9.28.2023 – Leavitt 1, Poland Regional 0 |
10.03.2023 – Fryeburg Academy 2, Poland Regional 1 |
10.05.2023 – Gray-New Gloucester 3, Poland Regional 1 |
10.07.2023 – Poland Regional 4, Oak Hill 0 |
10.10.2023 – Cape Elizabeth 8, Poland Regional 0 |
10.12.2023 – Saint Dominic 3, Poland Regional 1 |
10.17.2023 – Fryeburg Academy 3, Poland Regional 1 |