2018-2019 Schedules Games for 10/15/2018—10/22/2018
 
Football
10.19.2018 – Wiscasset at Maranacook 07:00 PM
10.19.2018 – Mount Desert Island at Belfast 07:00 PM
10.19.2018 – Hall-Dale/Winthrop/Maranacook at Mountain Valley 07:00 PM
10.19.2018 – Massabesic at Deering 07:00 PM
10.19.2018 – Hermon at Oceanside 07:00 PM
10.19.2018 – Mount View at Washington Academy 07:00 PM
10.19.2018 – Gray-New Gloucester at Poland Regional 07:00 PM
10.19.2018 – Nokomis at Maine Central Institute 07:00 PM
10.19.2018 – Traip Academy at Old Orchard Beach 07:00 PM
10.19.2018 – Lewiston at Edward Little 07:00 PM
10.19.2018 – Leavitt at Gardiner 07:00 PM
10.19.2018 – Kennebunk at Marshwood 06:00 PM
10.19.2018 – Bonny Eagle at Scarborough 07:00 PM
10.19.2018 – Biddeford at Westbrook 06:00 PM
10.19.2018 – Ellsworth/Sumner at Bucksport 07:00 PM
10.19.2018 – Spruce Mountain at Carrabec/Madison Co-op 07:00 PM
10.19.2018 – Lawrence at Messalonskee 07:00 PM
10.19.2018 – Mattanawcook/Lee/Penobscot at Schenck/Stearns 07:00 PM
10.19.2018 – Noble at Gorham 06:00 PM
10.19.2018 – Cony at Brunswick 07:00 PM
10.19.2018 – South Portland at Portland 07:00 PM
10.19.2018 – Greely at Falmouth 06:30 PM
10.19.2018 – Oxford Hills/Buckfield at Windham 07:00 PM
10.19.2018 – Mount Blue at Skowhegan 07:00 PM
10.19.2018 – Cape Elizabeth at Yarmouth 07:00 PM
10.19.2018 – Orono at Houlton/Hodgdon/GHCA 07:00 PM
10.19.2018 – Freeport at Sacopee Valley 07:00 PM
10.19.2018 – Wells at York 07:00 PM
10.19.2018 – Cheverus at Bangor 07:00 PM
10.19.2018 – Brewer at Hampden Academy 07:00 PM
10.20.2018 – John Bapst at Waterville 01:00 PM
10.20.2018 – Old Town at Winslow 01:00 PM
10.20.2018 – Medomak Valley at Camden Hills 01:30 PM
10.20.2018 – Sanford at Thornton Academy 01:30 PM
10.20.2018 – Foxcroft Academy at Dexter/Piscataquis 01:00 PM
10.20.2018 – Morse at Mount Ararat 11:00 AM
10.20.2018 – Lake Region at Fryeburg Academy 01:30 PM
10.20.2018 – Dirigo at Telstar 01:30 PM
10.20.2018 – Lisbon/St. Dominic at Oak Hill 01:30 PM
 
Soccer - Boys
10.15.2018 – Winslow at Maine Central Institute 03:30 PM
10.15.2018 – Mount View at Foxcroft Academy 04:00 PM
10.15.2018 – Messalonskee at Oxford Hills 06:00 PM
10.15.2018 – Edward Little at Lewiston 07:00 PM
10.15.2018 – Easton at Madawaska 07:00 PM
10.15.2018 – Marshwood at Deering 05:30 PM
10.15.2018 – Poland Regional at Cape Elizabeth 06:00 PM
10.15.2018 – Schenck/Stearns at Bangor Christian 04:00 PM
10.15.2018 – Skowhegan at Camden Hills 03:30 PM
10.15.2018 – Mount Blue at Cony 03:30 PM
10.15.2018 – Ashland at Wisdom 03:30 PM
10.15.2018 – Carrabec at Hall-Dale 03:30 PM
10.15.2018 – Spruce Mountain at Boothbay/Wiscasset 04:00 PM
10.15.2018 – Monmouth Academy at Lisbon 03:30 PM
10.15.2018 – Gray-New Gloucester at Greely 06:00 PM
10.15.2018 – Narraguagus at Calais 03:30 PM
10.15.2018 – York at Waynflete 03:30 PM
10.15.2018 – Brunswick at Mount Ararat 03:30 PM
10.15.2018 – Southern Aroostook at Katahdin 03:30 PM
10.15.2018 – Woodland at Machias 03:30 PM
10.15.2018 – John Bapst at Old Town 04:00 PM
10.15.2018 – Mount Desert Island at Ellsworth 06:00 PM
10.15.2018 – Chop Point at Seacoast Christian 03:30 PM
10.15.2018 – Hampden Academy at Bangor 03:30 PM
10.16.2018 – Maranacook at Winslow 03:30 PM
10.16.2018 – Morse at Oceanside 03:30 PM
10.16.2018 – Medomak Valley at Gardiner 06:00 PM
10.16.2018 – Sanford at Scarborough 07:00 PM
10.16.2018 – Portland at Thornton Academy 04:30 PM
10.16.2018 – Westbrook at South Portland 06:00 PM
10.16.2018 – Piscataquis at Dexter 04:00 PM
10.16.2018 – Penobscot Valley at Searsport 04:00 PM
10.16.2018 – Bonny Eagle at Gorham 06:00 PM
10.16.2018 – Greater Portland at Pine Tree Academy TBD
10.16.2018 – Penquis Valley at Mattanawcook Academy 04:00 PM
10.16.2018 – Windham at Noble 06:30 PM
10.16.2018 – Central at Orono 04:00 PM
10.16.2018 – Caribou at Fort Kent 07:00 PM
10.16.2018 – Lawrence at Nokomis 03:30 PM
10.16.2018 – Washburn at Fort Fairfield 04:00 PM
10.16.2018 – Belfast at Lincoln Academy 06:00 PM
10.16.2018 – Cheverus at Biddeford 06:00 PM
10.16.2018 – Falmouth at Massabesic 06:00 PM
10.16.2018 – Brewer at Presque Isle 07:00 PM
10.16.2018 – Richmond at Buckfield 04:00 PM
10.16.2018 – Temple at Rangeley 03:30 PM
 
Soccer - Girls
10.15.2018 – Monmouth Academy at Winthrop 03:30 PM
10.15.2018 – Mountain Valley at Wiscasset 5:30 PM
10.15.2018 – Lewiston at Edward Little 05:00 PM
10.15.2018 – Easton at Madawaska 05:00 PM
10.15.2018 – Schenck at Penobscot Valley 04:00 PM
10.15.2018 – Westbrook at Thornton Academy 06:30 PM
10.15.2018 – Ashland at Wisdom 03:30 PM
10.15.2018 – Cony at Mount Blue 03:30 PM
10.15.2018 – Piscataquis at Dexter 04:00 PM
10.15.2018 – Massabesic at Bonny Eagle 06:00 PM
10.15.2018 – Penquis Valley at Mattanawcook Academy 04:00 PM
10.15.2018 – Camden Hills at Skowhegan 03:30 PM
10.15.2018 – Greely at Gray-New Gloucester 06:00 PM
10.15.2018 – Sumner at Narraguagus 03:30 PM
10.15.2018 – Central at Orono 04:00 PM
10.15.2018 – Mount Ararat at Brunswick 03:30 PM
10.15.2018 – Southern Aroostook at Katahdin 03:30 PM
10.15.2018 – Oxford Hills at Messalonskee 03:30 PM
10.15.2018 – Saint Dominic at Waynflete 04:00 PM
10.15.2018 – Bangor at Hampden Academy 07:00 PM
10.16.2018 – Mount View at Foxcroft Academy 04:00 PM
10.16.2018 – Kennebunk at Falmouth 06:30 PM
10.16.2018 – Oceanside at Morse 06:30 PM
10.16.2018 – Winslow at Maranacook 06:00 PM
10.16.2018 – South Portland at Deering 05:00 PM
10.16.2018 – Gorham at Sanford 06:30 PM
10.16.2018 – Lincoln Academy at Belfast 03:30 PM
10.16.2018 – Gardiner at Medomak Valley 03:30 PM
10.16.2018 – Windham at Scarborough 05:30 PM
10.16.2018 – Greater Portland at Pine Tree Academy TBD
10.16.2018 – Washington Academy at Deer Isle-Stonington 04:00 PM
10.16.2018 – Caribou at Fort Kent 05:00 PM
10.16.2018 – Noble at Cheverus 04:00 PM
10.16.2018 – Nokomis at Lawrence 06:00 PM
10.16.2018 – Washburn at Fort Fairfield 06:00 PM
10.16.2018 – John Bapst at Old Town 04:00 PM
10.16.2018 – Biddeford at Portland 05:30 PM
10.16.2018 – Brewer at Presque Isle 05:00 PM
10.16.2018 – Richmond at Buckfield 04:00 PM
10.16.2018 – Mount Desert Island at Ellsworth 06:00 PM
10.16.2018 – Temple at Rangeley 02:00 PM
10.16.2018 – Houlton at Calais 04:00 PM
 
Field Hockey
10.16.2018 – Poland Regional at Freeport 6:00 PM
10.16.2018 – Leavitt at Fryeburg Academy TBA
10.16.2018 – Windham at Scarborough 5:30 PM
10.16.2018 – Lisbon at Dirigo TBA
10.16.2018 – North Yarmouth Academy at Spruce Mountain 3:30 PM
10.16.2018 – Maranacook at Mount View TBA
10.16.2018 – Stearns at Dexter TBA
10.16.2018 – Lawrence at Winslow 3:00 PM
10.16.2018 – Oxford Hills at Cony TBA
10.16.2018 – Bangor at Mount Blue TBA
10.17.2018 – Messalonskee at Mount Ararat TBA
10.17.2018 – Edward Little at Skowhegan TBA
10.17.2018 – Maine Central Institute at Belfast TBA
10.17.2018 – Orono at Piscataquis TBA
10.17.2018 – Boothbay Region at Winthrop TBA
10.17.2018 – Gorham at Falmouth 6:30 PM
10.17.2018 – Saint Dominic at Oak Hill TBA
10.17.2018 – Traip Academy at Mountain Valley TBA
10.17.2018 – Greely at Lake Region TBA
10.17.2018 – Yarmouth at York TBA
10.17.2018 – Cheverus at Scarborough 6:00 PM
10.17.2018 – Nokomis at Gardiner TBA